Allianz – Slovenská dôchodková správcovská spoločnosť, a. s. ponúka majiteľom dôchodkových účtov ojedinelú službu na slovenskom trhu - informovanie o aktuálnej hodnote osobného dôchodkového účtu prostredníctvom bezplatnej sms správy. Do dnešného dňa si elektronickú formu komunikácie zvolilo viac než 30 percent klientov.

Klienti Allianz – Slovenskej DSS sa o stave na osobnom dôchodkovom účte dozvedia veľmi jednoducho - zaslaním sms správy na bezplatné telefónne číslo 280. Na základe správy obsahujúcej kód, ktorý bol klientom oznámený listom, dostanú v priebehu niekoľkých sekúnd odpoveď, ktorá obsahuje denne aktualizovanú informáciu o aktuálnej hodnote osobného dôchodkového účtu.

Proces získavania informácií o stave na účte už nemôže byť jednoduchší. Ak sa klient nachádza kdekoľvek, má možnosť okamžite zistiť momentálny stav na svojom dôchodkovom účte. Nie je vôbec potrebné navštíviť pobočku alebo hľadať vhodný bankomat. "Chceli sme vyjsť v ústrety našim klientom, preto sme sa rozhodli pre najprístupnejší a najrýchlejší spôsob. Klient tak nepotrebuje nič iné okrem svojho mobilného telefónu, nemusí nikam chodiť, stačí poslať sms správu. Tým, že dnes už má mobilný telefón takmer každý, je možné získať okamžitú informáciu jednoducho a rýchlo," hovorí Jozef Paška, predseda predstavenstva Allianz – Slovenskej DSS.

V prípade, že klientom vyhovujú iné formy komunikácie s dôchodkovou správcovskou spoločnosťou, Allianz – Slovenská DSS ponúka aj ďalšie možnosti. Okrem klasických foriem, medzi ktoré patrí navštívenie pobočky a priamy kontakt so zákazníckymi centrami, môžu klienti využiť internetovú stránku dss.allianzsp.sk, vyžiadať si pravidelné zasielanie výpisu z účtu do vlastnej e-mailovej schránky alebo automatické zasielanie sms správ 1x mesačne. Zároveň môžu zavolať na bezplatnú infolinku 0800 111 555, kde im odborníci poskytnú okamžitú informáciu.