Ako si zabezpečiť všetky možnosti elektronickej komunikácie s ASDSS

Dátum vydania

Blíži sa koniec roka a my finišujeme s novými výpismi z osobných dôchodkových účtov

Popri ich príprave predpokladáme, že čoraz viac sporiteľov bude voliť modernú formu doručovania výpisov elektronicky, ktorú už uprednostňuje aj novelizovaný zákon o starobnom dôchodkovom sporení. Výpisy majú už komplexnejší obsah, obsahujú grafy s prognózami, informácie o zadaných poberateľoch a  ďalšie podrobné informácie.

Pre vás to znamená, že môžete dostávať namiesto výpisu poštou raz za rok výpis e-mailom v podobe zaheslovaného PDF aj 12-krát za rok. A, samozrejme, bezodplatne. Výpis si tak uložíte do priečinka v počítači a čím viac sporiteľov to urobí, tým viac stromov zostane v lesoch.

O zasielanie výpisu e-mailom môžete požiadať jednoducho na portáli www.asdss.sk po prihlásení sa do svojho účtu.

Elektronický výpis umožňuje prehľadné a aktuálne informácie na dosah ruky

Výpis vám zároveň môže pripomenúť, že by ste uprednostňovali iné nastavenie. Možno ste už aj pozabudli, ako a prečo ste tak urobili, a odteraz by ste to chceli inak.

Na to už slúži elektronická komunikácia s ASDSS. Základnú úroveň komunikácie, ktorú má každý sporiteľ automaticky nastavenú, rozširujeme. Po prihlásení sa do svojho dôchodkového účtu už môžete vykonávať zmeny osobných a kontaktných údajov.  Súčasne si môžete nastaviť aj spôsob a frekvenciu doručovania výpisov.

Pre tých, ktorí sú zvyknutí na služby all inclusive, máme pripravenú aj rozšírenú úroveň elektronickej komunikácie – aktívny prístup na portál sporiteľov. Ako prvé tu získate možnosť meniť si pomer sporenia priamo zadaním na webe. Takto rozhodujete, akú časť úspor budete mať v negarantovanom dôchodkovom fonde Progres a koľko v garantovanom fonde Garant. Pred vykonaním vám ešte zašleme overovaciu SMS s kódom.

V novom výpise nájdete aj alternatívnu prognózu, o koľko viac by si ste mohli nasporiť, ak by ste si úspory presunuli z Garantu do Progresu. A práve elektronická komunikácia vám umožňuje mixovanie úspor z pohodlia domova.

A to je iba začiatok možného zadávania zmien prostredníctvom portálu. Aktívny prístup budeme rozširovať o ďalšie možnosti.

Ako teda zistíte, či už tieto možnosti máte?

Napríklad tak, že sa prihlásite do svojho osobného dôchodkového účtu, vyskúšate všetky ponúkané možnosti a zistíte, či sú dostupné.

Alebo si skontrolujte v januári obálku s aktuálnym výpisom. Bude v nej priložený dodatok s názvom Dohoda o elektronickej komunikácii. Dohodu stačí vyplniť, podpísať a po overení podpisu zaslať nám. Potom už budete môcť tieto služby využívať v plnom rozsahu.

Facebook Twitter Email


Máte otázku? Napíšte nám

Exkluzívny spravodaj

Informácie pre média, sporiteľov a mienkotvorcov

Objednajte si pravidelný mesačník a dozviete sa

  • o zmenách v dôchodkovom sporení
  • o vývoji vášho fondu
  • o tom, ako hospodárime s vaším majetkom

Používame súbory cookie

Súbory cookie používame na správne fungovanie našej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej stránky tiež zdieľame s našimi sociálnymi médiami, reklamnými a analytickými partnermi.