O aký dôchodkový fond ide?

Progres je rastovo orientovaný fond, ktorý investuje predovšetkým do akcií. Ich podiel sa pohybuje okolo 100 %.  Fond investuje do regiónu USA, Európy, Ázie ale aj do rozvíjajúcich sa krajín. Zvyšná časť fondu môžu tvoriť investície do vzácnych kovov a peňažné investície. Fond je vystavený menovému riziku z investícií do aktív v cudzích menách. Ide o fond s vysokým rizikovým profilom. Jeho hodnota v dlhodobom horizonte rastie, no poklesy môžu byť výrazné a môžu trvať aj dlhší čas.

Plánovaná dlhodobá regionálna štruktúra akciových investícií (graf):

Severná Amerika 65 %
Európa 17,5 %
Pacifik 7,5 %
Rozvíjajúce sa trhy 9,5 %
Hotovosť 0,5 %

Aktuálne zloženie fondu určuje portfólio manažér aktívnymi rozhodnutiami podľa situácie na finančných trhoch. Môže sa odchyľovať od dlhodobej plánovanej alokácie. Informácie o aktuálnom zložení a štruktúre fondu sú v mesačnej správe. 

Investovanie do tohto dôchodkového fondu je vhodné najmä pre sporiteľov do 50 rokov. Po dosiahnutí tohto veku by ste si mali z neho postupne presúvať časť svojich úspor do menej rizikového fondu v súlade so svojím postojom k riziku. Podiel tohto fondu na celkových úsporách by mal klesať s blížiacim sa vekom odchodu do dôchodku.

Garancie – v tomto fonde sa neuplatňujú garancie. Sporiteľ znáša všetky riziká spojené s vývojom finančných trhov.

Popis investičných cieľov a rizík fondu, projekcie nasporenej sumy či poplatkovú štruktúru nájdete v kľúčových informáciách fondu.

Vývoj fondu

Vývoj fondu

-

Máte otázku? Napíšte nám

Exkluzívny spravodaj

Informácie pre média, sporiteľov a mienkotvorcov

Objednajte si pravidelný mesačník a dozviete sa

  • o zmenách v dôchodkovom sporení
  • o vývoji vášho fondu
  • o tom, ako hospodárime s vaším majetkom

Používame súbory cookie

Súbory cookie používame na správne fungovanie našej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej stránky tiež zdieľame s našimi sociálnymi médiami, reklamnými a analytickými partnermi.