Sporiteľ v druhom pilieri môže mať svoje úspory rozložené medzi garantovaný a negarantovaný fond. V mladšom veku by mal úsporám dominovať akciový negarantovaný fond, ktorý je síce rizikovejší, ale dlhodobý horizont sporenia tieto riziká výrazne znižuje. S pribúdajúcim vekom a rastúcou výškou úspor by sa mal postupne zvyšovať podiel bezpečného dlhopisového garantovaného fondu.
Nasledujúci model Vám po vyplnení údajov pomôže pri rozhodnutí, ako si rozložiť dôchodkové úspory.

Ak si už v ASDSS sporíte, použite prosím IR dotazník, ktorý nájdete po prihlásení sa na váš Dôchodkový účet.

Vyhodnotenie dotazníka slúži len na orientačné zistenie rizikového profilu (potenciálneho) sporiteľa v dôchodkových fondoch spravovaných Allianz – Slovenskou, d.s.s., a.s. a pre návrh vhodného pomeru sporenia pre takého sporiteľa zohľadňujúc výlučne odpovede (potenciálneho) sporiteľa na otázky položené v dotazníku. Vyhodnotenie dotazníka nie je investičným ani iným odporúčaním Allianz - Slovenskej d.s.s., a.s. pre (potenciálneho) sporiteľa. Allianz - Slovenská d.s.s., a.s. nenesie žiadnu zodpovednosť za rozhodnutia (potenciálneho) sporiteľa urobené na základe ani v súvislosti s vyhodnotením dotazníka. Rovnako nenesie ani zodpovednosť za akúkoľvek prípadnú škodu vzniknutú konaním alebo nekonaním (potenciálneho) sporiteľa na základe ani v súvislosti s vyhodnotením dotazníka.

Políčka označené (*) sú povinné.

Máte otázku? Napíšte nám

Exkluzívny spravodaj

Informácie pre média, sporiteľov a mienkotvorcov

Objednajte si pravidelný mesačník a dozviete sa

  • o zmenách v dôchodkovom sporení
  • o vývoji vášho fondu
  • o tom, ako hospodárime s vaším majetkom

Používame súbory cookie

Súbory cookie používame na správne fungovanie našej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej stránky tiež zdieľame s našimi sociálnymi médiami, reklamnými a analytickými partnermi.