Aktuálne informácie pre sporiteľov v súvislosti s protipandemickými opatreniami

Dátum vydania

Kontakt sporiteľov s dôchodkovou správcovskou spoločnosťou

 

  • Pobočky

Spolupracovníci Allianz – SDSS poskytujú služby vo všetkých pobočkách Allianz – Slovenskej poisťovne, a. s. V súčasnosti vybrané pobočky pracujú v pondelok až piatok od 8.00 do 12.00 h, pričom tento režim sa môže meniť, takže aktuálne informácie si, prosím, vždy overte na webovej stránke Allianz – SP alebo telefonicky. Z dôvodu ochrany zdravia verejnosti odporúčame však návštevu v pobočkách zvážiť a presunúť.

 

  • Webová stránka

Svoje úspory môžete sledovať a manažovať na našej webovej stránke v časti prihlásenie pre sporiteľa. Pre možnosť meniť pomer sporenia musí byť aktivovaná dohoda o elektronickej komunikácii.

Pre rozšírenie online komunikácie je potrebné podpísať dodatok, ktorý nájdete v banneri „Oznámte nám svoj email“ priamo na webovej stránke. Dodatok stačí na webe vyplniť, následne vytlačiť a podpísať. Potom odfotiť a nahrať ho naspäť na našu stránku. Kód na prihlásenie nájdete vo svojom výpise z účtu za rok 2019, ktorý ste dostali poštou, alebo ho získate na infolinke 0800 111 555.

 

  • Infolinka

Na bezplatnom telefónnom čísle 0800 111 555 vám naďalej poskytujú informácie pracovníci nášho call centra. V prípade, ak čakáte dlhšie na spojenie s operátorom, majte, prosím, strpenie, keďže počet hovorov sa zvýšil. Infolinka je vám k dispozícii každý pracovný deň od 8.00 do 17.00 h.

Ako reagovať v súvislosti s poklesom hodnoty akcií na finančných trhoch

Aktuálne sme svedkami výrazných výkyvov hodnôt akcií na burzách na celom svete. Po rekordných zhodnoteniach v roku 2019 a dlhoročných takmer iba jednosmerných pohyboch sa v druhej polovici februára 2020 pohli finančné trhy prudko smerom nadol.

Výhodou nášho akciového dôchodkového fondu Progres je, že je riadený a okrem výraznej akciovej zložky investuje aj do zlata, ktoré v týchto časoch býva bezpečným prístavom, a časť investície sa aktuálne drží aj v peniazoch. Poklesy sú teda o čosi nižšie ako pri akciových indexoch.

Ak sa rozhodnete, že využijete aktuálne nízke ceny akcií na ich nákup, odporúčame to uskutočniť postupným presunom úspor do akciového fondu Progres. Keďže očakávame naďalej výraznú volatilitu, takto sa vyhnete výraznému preceneniu celého majetku po jednorazovom presune.

Tlačivo na zmenu pomeru sporenia v dôchodkových fondoch postupnou zmenou nájdete na webovej stránke v časti Dokumenty na stiahnutie.

Ak sa v akciovom fonde Progres už nachádzate, neodporúčame vám robiť unáhlené rozhodnutia a presúvať majetok do garantovaného fondu. Akcie historicky po obdobiach poklesov pokračovali vždy v raste a v dlhodobom horizonte je potenciál návratnosti iba pri akciových investíciách.

 

Želáme vám pevné zdravie a dôveru. Spoločne to zvládneme

Facebook Twitter Email


Máte otázku? Napíšte nám

Exkluzívny spravodaj

Informácie pre média, sporiteľov a mienkotvorcov

Objednajte si pravidelný mesačník a dozviete sa

  • o zmenách v dôchodkovom sporení
  • o vývoji vášho fondu
  • o tom, ako hospodárime s vaším majetkom

Používame súbory cookie

Súbory cookie používame na správne fungovanie našej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej stránky tiež zdieľame s našimi sociálnymi médiami, reklamnými a analytickými partnermi.