Kam sa dostali dôchodkové fondy

Dátum vydania

Od februára tohto roku dramaticky narástol Váš záujem o vývoj na finančných trhoch.

Tu sú tri kvartály v číslach.

Sľubný začiatok roka, prudký marcový prepad a mierny letný optimizmus. V druhej polovici roka sa zhodnotenie opäť prehuplo do kladných čísel a ide hore.

Garant

V jeseni už bol Garant vyššie ako na začiatku roka. Ročná výkonnosť je nad nulou aj napriek dlhodobo záporným úrokovým sadzbám v eurozóne.

Čistá hodnota majetku 2 372 184 886,75 eura*

Zhodnotenie fondu za posledných 12 mesiacov 0,33 % **

Progres

Akciové fondy sa pomaly šplhajú zo svojho marcového dna. Pri optimistickom pohľade sa dá povedať, že väčšinu strát už fond zmazal. V ročnom porovnaní je výkonnosť fondu dokonca pozitívna.

Čistá hodnota majetku 675 932 965,19 eura*

Zhodnotenie fondu za posledných 12 mesiacov 0,93 % **

Informácie pre sporiteľov

Pravidelné mesačné správy dôchodkových fondov Allianz – Slovenskej dôchodkovej správcovskej spoločnosti, a. s. nájdete vždy v desiaty deň nasledujúceho mesiaca na webovej stránke v časti Servis.

Dynamickú infografiku o zhodnotení dôchodkových fondov v rôznych časových obdobiach či aktuálnu hodnotu dôchodkovej jednotky nájdete na webovej stránke ASDSS v časti Zhodnotenie.

*údaje sú uvádzané k 30.09.2020, zdroj asdss.sk

** výsledky predstavujú už konečné hodnoty po odpočítaní odplát za správu a zhodnotenie a sú bez zohľadnenia inflácie, ktorá bola za posledných 12 mesiacov 1,4 %

Facebook Twitter Email


Máte otázku? Napíšte nám

Exkluzívny spravodaj

Informácie pre média, sporiteľov a mienkotvorcov

Objednajte si pravidelný mesačník a dozviete sa

  • o zmenách v dôchodkovom sporení
  • o vývoji vášho fondu
  • o tom, ako hospodárime s vaším majetkom

Používame súbory cookie

Súbory cookie používame na správne fungovanie našej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej stránky tiež zdieľame s našimi sociálnymi médiami, reklamnými a analytickými partnermi.