S akými požiadavkami sa na nás sporitelia aktuálne obracajú?

Dátum vydania

Zmena pomeru sporenia vo fondoch

Ak máte aktivovanú elektronickú komunikáciu, zmenu pomeru sporenia si môžete vykonať online jednoduchým prihlásením sa na web asdss.sk/prihlásenie sporiteľa.

Ak chcete mať aktivovanú elektronickú komunikáciu, využite možnosť teraz. Každému z vás sme do obálky, prípadne e-mailom priložili aj dohodu o elektronickej komunikácii. Tlačivo stačí podpísať a s overeným podpisom poslať na adresu našej spoločnosti. Takto si budete môcť vykonávať zmeny vo fondoch online. Dohodu zároveň nájdete aj na webovej stránke.

O zmenu môžete požiadať aj tlačivom Zmena DF/Zmena pomeru sporenia v DF (pdf). Žiadosť si stiahnete z webovej stránky, treba ju vyplniť, podpísať, overiť podpis a doručiť k nám. Pri každej ďalšej požadovanej zmene je potrebné tento úkon opakovať.

Oprávnená osoba

Väčšina sporiteľov si na druhej strane výpisu všimla, že má pri informácii o oprávnených osobách iba formuláciu neurčená. Jednoducho povedané, neuvádzate prípadných dedičov svojich úspor pred odchodom do dôchodku, pričom dedenie úspor je významný faktor a benefit druhopilierového sporenia. V prípade vzniku takejto udalosti, ak sú uvedené oprávnené osoby, významne to urýchli proces vybavenia.

Na túto informáciu citlivo reagovali aj sporitelia. Svedčí o tom aj zvýšený počet telefonátov a otázok na tému ako postupovať, keď chcú doplniť do zmluvy oprávnené osoby.

Tlačivo na webovej stránke má názov Určenie poberateľa pozostalosti. Treba ho vyplniť, podpísať a po overení zaslať na našu adresu. Rovnako môžete poberateľov zmeniť, zrušiť či doplniť, tlačivá nájdete rovnako v sekcii Dokumenty na stiahnutie.

V prípade tejto zmeny vám však podpis na každom dodatku okrem notárov a matrík môže overiť aj finančný agent, ktorý má s nami uzatvorenú zmluvu.

Zmeny údajov

Častú a opakujúcu sa kategóriu tvoria otázky, ako si zmeniť osobné a kontaktné údaje, korešpondenčnú adresu či adresu trvalého pobytu.

Všetky tieto zmeny viete uskutočniť aj samostatne online, priamo na našej webovej stránke po prihlásení sa na osobný dôchodkový účet v časti Prihlásenia pre sporiteľa. Ako prihlasovacie meno použijete číslo zmluvy o starobnom dôchodkovom sporení. A to nájdete napríklad aj v záhlaví nového výpisu.

A ak ste aj heslo zabudli, použite tlačidlo Zabudol som heslo, systém vám vygeneruje nové a pošle ho na e-mailovú adresu, ktorú zadáte.

Facebook Twitter Email


Máte otázku? Napíšte nám

Exkluzívny spravodaj

Informácie pre média, sporiteľov a mienkotvorcov

Objednajte si pravidelný mesačník a dozviete sa

  • o zmenách v dôchodkovom sporení
  • o vývoji vášho fondu
  • o tom, ako hospodárime s vaším majetkom

Používame súbory cookie

Súbory cookie používame na správne fungovanie našej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej stránky tiež zdieľame s našimi sociálnymi médiami, reklamnými a analytickými partnermi.