Výpis z účtu po novom!

Dátum vydania

Po 15 rokoch prichádza zmena: bude sa meniť najdôležitejší dokument v komunikácii medzi sporiteľom a správcom úspor

Ostatná novela zákona o starobnom dôchodkovom sporení sa zamerala najmä na oblasť komunikácie dôchodkových správcovských spoločností so sporiteľmi. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR ustanovilo Vzor informácie o dôchodkoch zo starobného dôchodkového sporenia.

Váš výpis z osobného dôchodkového účtu bude mať nový vizuál aj obsah.

 • Vypúšťajú sa detailné informácie: dátumy, kedy a v akých výškach vám boli počas roka pripisované nové príspevky. Tieto informácie budú však pre vás naďalej dostupné na našom webe pod názvom Pohyby a transakcie na účte.
 • Pribudnú nové užitočné informácie: o tom, koľko si pravdepodobne nasporíte a aký pravdepodobne bude váš dôchodok z druhého piliera. A to za predpokladu normálneho, dobrého, ale aj zlého vývoja na finančných trhoch.
 • Ak ste ešte mladší ako 45 rokov a sporíte si aj v Garantovanom fonde GARANT, ponúkneme vám tiež alternatívnu prognózu, o koľko viac na účte aj o koľko vyšší dôchodok môžete mať, ak sa presuniete do negarantovaného fondu PROGRES.
 • Dozviete sa, či ste si určili oprávnené osoby pre výplatu nasporenej sumy v prípade smrti alebo by ich bolo dobré doplniť.
 • Zistíte, o koľko vyšší môžete mať dôchodok, ak si začnete sporiť dobrovoľné príspevky, prípadne zvýšite sumu príspevkov, ktorú posielate doteraz.
 • Ak v roku 2021 dovŕšite vek 59 alebo 62 a viac rokov, dostane spolu s výpisom aj Informácie o dôchodkoch. Nájdete tu predpokladanú výšku dôchodku a možnosti, ako poberať dôchodok či ako naložiť s nasporenou sumou.

Cieľom je, aby vám kvalitné a praktické informácie pomáhali rozhodnúť sa, čo všetko v dôchodkovom sporení doplniť a zmeniť, aby ste si vytvorili podmienky na spokojný život v budúcnosti.

Mení sa aj spôsob, ako vás budeme informovať.

 • Ak ste nám poskytli e-mailovú adresu, výpisy budete dostávať e-mailom a zároveň budú dostupné na webovej stránke po prihlásení sa do vášho účtu.
 • Sporitelia, ktorí si nevybrali e-mailovú formu výpisov, dostanú výpis poštou na adresu, ktorá je uvedená v zmluve.

Výpis doručený e-mailom by mal byť prvou voľbou – je prehľadný, rýchlo dostupný a môžete si nastaviť jeho posielanie aj každý mesiac.

Ak sa teda rozhodnete pre elektronickú komunikáciu, stačí e-mailovú adresu jednoducho doplniť po prihlásení do svojho účtu na webovej stránke www.asdss.sk.

Na webovej stránke budú sprístupnené aj dva nové dokumenty pod názvom Kľúčové informácie o dôchodkovom fonde, v skratke nazývané aj KIDy. Sporitelia, ktorí si chcú zmeniť pomer sporenia, sa v nich dočítajú, do čoho dôchodkové fondy investujú a do akej kategórie rizika patria.

Facebook Twitter Email


Máte otázku? Napíšte nám

Exkluzívny spravodaj

Informácie pre média, sporiteľov a mienkotvorcov

Objednajte si pravidelný mesačník a dozviete sa

 • o zmenách v dôchodkovom sporení
 • o vývoji vášho fondu
 • o tom, ako hospodárime s vaším majetkom

Používame súbory cookie

Súbory cookie používame na správne fungovanie našej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej stránky tiež zdieľame s našimi sociálnymi médiami, reklamnými a analytickými partnermi.