Dôchodkové úspory vo výške 4 miliardy eur v správe Allianz – SDSS

Dátum vydania

Líderstvo znamená zodpovednosť. Allianz – Slovenská dôchodková správcovská spoločnosť je dlhodobo najväčšou dôchodkovou správcovskou spoločnosťou v počte sporiteľov aj v objeme spravovaných aktív.

Štvrtina druhopilierových dôchodkových úspor 

Do dôchodkových fondov si sporitelia začali posielať príspevky od januára 2005 a za takmer dvadsať rokov si na svojich osobných účtoch v Allianz – SDSS nasporili viac ako 4 miliardy eur.

4 025 101 106 eur v správe Allianz – SDSS predstavuje viac ako štvrtinu dôchodkových úspor v druhom pilieri*. Allianz si tak dlhodobo udržiava vedúcu pozíciu na trhu dôchodkových správcovských spoločností.

„Sme hrdí na dosiahnuté výsledky a dôveru našich klientov. Potvrdzuje ju aj rekordných viac ako 34 – tisíc uzatvorených zmlúv v minulom roku,“ uvádza Miroslav Kotov, predseda Predstavenstva Allianz – SDSS.

Dôchodkové fondy

Investičné portfólio Allianz – SDSS tvorí dlhopisový fond GARANT a indexový fond PROGRES. Úspory budúcich dôchodcov sú rozložené takmer rovnomerne, pričom 52 percent sa nachádza v garantovanom fonde. V súvislosti s postupným presunom úspor podľa predvolenej investičnej stratégie a prílevom nových sporiteľov budú dominovať úspory predovšetkým v indexovom fonde, ktorý má v dlhodobom horizonte predpoklad vyššieho zhodnotenia.

Silný pilier. Nielen dôchodkový

Allianz – SDSS sa opiera o globálnu silu skupiny Allianz s miliónmi klientov na celom svete a viac ako storočnou tradíciou. „Pozícia lídra v segmente je pre nás predovšetkým záväzkom. Vnímame zodpovednosť voči našim klientom, ale aj voči spoločnosti, pretože ak ide o dôchodky, ide o budúci dôstojný život celej generácie,“ dodáva Miroslav Kotov.

 

* objem úspor v druhom pilieri 4 025 101 106 eur ku dňu 16. 2. 2024, zdroj www.adss.sk

Facebook Twitter Email


Máte otázku? Napíšte nám

Exkluzívny spravodaj

Informácie pre média, sporiteľov a mienkotvorcov

Objednajte si pravidelný mesačník a dozviete sa

  • o zmenách v dôchodkovom sporení
  • o vývoji vášho fondu
  • o tom, ako hospodárime s vaším majetkom

Používame súbory cookie

Súbory cookie používame na správne fungovanie našej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej stránky tiež zdieľame s našimi sociálnymi médiami, reklamnými a analytickými partnermi.