V negarantovaných dôchodkových fondoch je už viac peňazí ako v garantovaných

Dátum vydania

Dôchodkoví sporitelia už majú viac peňazí vložených v negarantovaných fondoch ako v garantovaných. Minulý piatok bolo v garantovaných fondoch 6,512 miliardy eur a v negarantovaných 6,547 miliardy eur. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejňuje Asociácia dôchodkových správcovských spoločností.

Donedávna v druhom pilieri dominovali dôchodkové fondy. Zmena nastala potom, ako od júla tohto roku začali dôchodkové spoločnosti presúvať peniaze sporiteľov z garantovaných do negarantovaných fondov. Deje sa tak kvôli zavedeniu predvolenej investičnej stratégie. Ešte na konci júna bolo v garantovaných fondoch 7,136 miliardy eur a v negarantovaných 5,798 miliardy.

Predvolená investičná stratégia má pomôcť sporiteľom, aby sa ich peniaze lepšie zhodnocovali, vďaka čomu by mali mať aj vyšší dôchodok. V garantovaných fondoch totiž bolo aj množstvo sporiteľov, ktorým zostávajú do odchodu do penzie desiatky rokov a mali by mať preto svoje peniaze v indexových alebo akciových fondoch.

Facebook Twitter Email


Zdroj
Finsider.sk
Autor
Peter Csernák

Máte otázku? Napíšte nám

Exkluzívny spravodaj

Informácie pre média, sporiteľov a mienkotvorcov

Objednajte si pravidelný mesačník a dozviete sa

  • o zmenách v dôchodkovom sporení
  • o vývoji vášho fondu
  • o tom, ako hospodárime s vaším majetkom

Používame súbory cookie

Súbory cookie používame na správne fungovanie našej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a na analýzu návštevnosti. Informácie o používaní našej stránky tiež zdieľame s našimi sociálnymi médiami, reklamnými a analytickými partnermi.